Lezing over historie van Bloemendaal
Uitnodiging lezing over de historie van Bloemendaal door
Dr. G.J. van Setten
De gemeente Bloemendaal verzorgt in samenwerking met Stichting Ons Bloemendaal dit jaar een lezing voor nieuwe inwoners van Bloemendaal over de interessante geschiedenis van onze gemeente. Ook onze donateurs zijn hierbij, na inschrijving, van harte welkom.
Historielezing
In het verleden was Bloemendaal voornamelijk een schaars veen- en duingebied, dat vooral aantrekkelijk was voor adellijke jagers. Later bracht de opkomst van textielblekerijen enige welvaart, evenals de komst van rijke Amsterdammers die tijdens de zomermaanden de drukte en ongezonde leefomstandigheden van de stad ontvluchtten naar hun buitenhuizen in Bloemendaal. Pas in de afgelopen anderhalve eeuw zijn de kenmerkende bloembollenvelden en villadorpen ontstaan.
De lezing biedt een diepgaande verkenning van de geschiedenis van de vijf dorpskernen van de prachtige gemeente.
Dr. Gert Jan van Setten is als historicus verbonden aan Ons Bloemendaal en zal de lezing verzorgen aan de hand van lichtbeelden.
Aanmelden
Voor de lezing kunt u zich aanmelden op: s.falleti@bloemendaal.nl. U ontvangt een bevestiging van uw deelname.
Locatie: Gemeentehuis Bloemendaal
Datum: Donderdag 21 november 2024
Aanvang: inloop met koffie en thee vanaf 19:30 uur
Lezing: 20:00 – 22:00 uur
Aanmelden: op s.falleti@bloemendaal.nl.
- Onthulling monument 16 april 1945
- Open Monumentendag 2022
- Programma Open Monumentendag 2021
- Programma Open Monumentendag 2022
- PROGRAMMA OPEN MONUMENTENDAG in 2023
- Rondleiding Volkssterrenwacht Copernicus Overveen o.l.v. Edwin Snoek
- Rondwandeling buitenplaats Belvédère Overveen o.l.v. Jannes van Everdingen
- Open Monumentendagen
- Jaarmarkt Bloemendaal
- Fietsexcursie door de Bloemendaalse duinen o.l.v. Coen van Oosterom
- Architectuurfietstocht Overveen o.l.v. Gert Jan van Setten
- Wandeling Schapenduinen – o.l.v. Jan de Jong
- Lezing buitenplaatsen in Zuid Kennemerland – Martin Bunnik
- Jaarvergadering en lezing Jac.P. Thijsse door Dik van der Meulen
- Internationale vrouwendag lezingen Inge de Wilde en Thera Former-von Oven
- Lezing over historie van Bloemendaal
- Monumentendag 2024
- Archief
- Publicaties boeken
- Erfgoedonderwijs jeugd
- Jaarmarkt Bloemendaal
- Excursies